Aktuality

27.2.2017

Osmadvacet hokejových příznivců se ve středu 22. února 2017 zapsalo

 na vsetínském Lapači do registru dárců kostní dřeně. Akce Hokej na dřeň se konala již podruhé a opět ji provázela super atmosféra. I letos akci podpořili a do registru vstoupili také hokejisté, konkrétně Dominik Pokorný a Josef Daněk, kteří navázali na své spoluhráče v loňské sezoně.

„Jak se tu píše, můžete se zapsat někomu do života,“ přetlumočil Josef Daněk jeden ze sloganů dárcovství a dodal: „Jsem rád, že jsem se do toho mohl zapojit. Pokud to někomu pomůže a může to někomu zachránit život, tak proč ne. Jsem jednoznačně pro, aby se lidi zapsali do dárcovství, protože o něco opravdu jde, až když jde o život.“

„Děkujeme klubu za vytvoření zázemí a propagaci akce, hokejistům přejeme hodně energie do dalších bojů a těšíme se na pokračování úspěšného náboru,“ komentovala primářka hematologicko-transfuzního oddělení (HTO) Vsetínské nemocnice MUDr. Jana Pelková. Velký dík patří všem, kteří se do registru zapsali, i studentkám vsetínské zdravky (MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín), které na Lapači při náboru samotném pomáhaly. Samozřejmě také pracovníkům HTO, kteří se ve svém volném čase do náboru dárců zapojili.

Vstupem do registru můžete dát šanci na uzdravení pacientům s leukémií či dalšími poruchami krvetvorby. V současné době se hledá kostní dřeň například pro malou, osmiměsíční Nikolku, které zjistili akutní leukémii. Nyní má za sebou bohužel neúspěšnou léčbu chemoterapií, jedinou šancí je právě transplantace kostní dřeně. Hledání vhodného dárce však bylo zatím neúspěšné.

Do registru dárců kostní dřeně je možné vstoupit na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice i mimo náborové akce, a to vždy ve středu, pokud současně probíhají i odběry od dobrovolných dárců krve. Zapotřebí je se předem objednat na telefonním čísle 571 818 605. Podmínkou je věk od 18 do 35 let, dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění v minulosti), vyplnění dotazníku, odběr malého vzorku krve a ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů. 

Zpět

Hlavní partner: